jemnamedicina

O mně

From there to here

jana davidová

Jako konstituční (klasická) homeopatka, konstelářka a průvodkyně procesem životní integrace provázím a podporuji ženy a muže na cestě ke zdraví (těla, emocí a mysli) a spokojenosti v životě a vztazích.

Vnímám, že vše je energie a důvěřuji moudrosti našeho těla a jeho schopnosti se samo uzdravit, kterou stačí pouze podpořit. Vnímám, že je důležité důvěřovat svému tělu, svým pocitům a napojit se na tyto pocity, které jsou naším kompasem při cestě ke zdraví. Věřím, že pro zdravý a šťastný život je v dospělosti klíčové převzetí plné zodpovědnosti za to, co se mi v životě děje a co prožívám. Dovolit si cítit, co cítím a dovolit si být vším, co v sobě mám. Přijímat sám sebe i druhé, jací jsou. Základem je láska a respekt k sobě i k ostatním. Být přítomný, pravdivý a nechat život, ať se děje skrz mě.

Jak homeopatie, tak i systemické konstelace a integrační práce jsou velmi jemné metody, jde o práci s energií, která je neobyčejně efektivní. Nepřestávám žasnout nad skvělými účinky homeopatie, je-li podán správný lék, i nad „zázraky“, které se dějí v konstelacích a především v procesu životní integrace.

K homeopatii jsem se dostala při hledání cesty k vyléčení svých zdravotních potíží poté, co jsem bez výsledku vyčerpala všechny možnosti, které mi nabízela klasická medicína. Tehdy jsem byla už opravdu zoufalá a řekla jsem si, že pokud mi homeopatie pomůže, začnu ji studovat. A tak se i stalo a v roce 2008 jsem začala homeopatii studovat na Homeopatické akademii v Praze. Po ukončení tohoto studia v roce 2011 jsem pokračovala v postgraduálním vzdělávání v rámci Homeopatické akademie, dále jsem studovala na škole Prague College of Classical Homeopathy. Poznávání homeopatie mě zavedlo i na řecký ostrov Alonissos, kde sídlí International Academy of Classical Homeopathy vedená nejvýznamnějším současným homeopatem Georgem Vithoulkasem. Bylo ohromující sledovat s jakou pokorou i laskavým humorem odebírá své případy jeden z  nejlepších homeopatů světa. Své znalosti si nadále prohlubuji a rozšiřuji, například díky pravidelným návštěvám víkendových kurzů zahraničních lektorů.

K systemickým konstelacím jsem se dostala poprvé na jednom víkendovém kurzu osobního rozvoje v roce 2012. Zpočátku jsem byla k této metodě skeptická, ale to, co jsem zažila, mi přišlo neuvěřitelné. Od té doby jsem chodila na různé konstelační semináře. V roce 2017 jsem začala chodit na semináře Zdeňky Tuškové a v roce 2018 jsem absolvovala u Zdeňky roční konstelační výcvik. V roce 2019 jsem pokračovala výcvikem v konstelační práci u Jana Bílého (konstelace, rituál, drama), který jsem dokončila v lednu 2020. Konstelační práce mi velmi pomohla uvidět své místo v mém systému a dynamiku vzájemných vztahů. Díku tomu jsem si dokázala uvědomit, jaké role jsem v průběhu svého života hrála (zejména oběť a zachránce).

Velký obrat v mém pohledu na konstelační práci nastal v  létě 2020, kdy jsem se zúčastnila semináře Wilfrieda Nellese v Praze o procesu životní integrace, který vychází z rodinných konstelací. Wilfriedova metoda mě zaujala natolik, že jsem u něj na podzim 2020 nastoupila do výcviku v integrační práci. S jeho prací zcela souzním, cítím, že jde o velmi osvobozující a pravdivý přístup k životu, který plně respektuje klienta jako dospělého člověka.

5 svobod Virginie Satirové

Vedle George Vithoulkase, Berta Hellingera, Wilfrieda Nellese jsou pro mě velmi inspirativní osobnosti i Bhagat J. Zeilhofer, Virginia Satirová a John Lennon. U Bhagata J. Zeilhofera, jsem pobývala na různých seminářích (konstelačních i v oblasti partnerských vztahů) a jeho laskavý, citlivý a pravdivý přístup je naprosto úžasný. Virginia Satirová byla významná americká terapeutka, která kladla velký důraz na pěstování sebeúcty a autenticity. Zde pro inspiraci uvádím jejích 5 svobod:

  • Svoboda vidět a slyšet to, co je přítomno,
    namísto toho, co by mělo být vidět a slyšet nebo bylo či bude vidět a slyšet.
  • Svoboda říkat to, co cítíme nebo myslíme,
    namísto toho, co bychom říkat nebo vidět měli.
  • Svoboda se cítit tak, jak se cítíme,
    namísto toho, jak bychom se cítit měli.
  • Svoboda žádat to co chceme,
    namísto stálého očekávání něčího povolení.
  • Svoboda brát na sebe riziko,
    namísto toho být pořád jen v bezpečí nerozhoupané loďky.“